Болмасаң да ұқсап бақ, бір ғалымды көрсеңіз.
Ондай болмақ қайда деп, айтпа ғылым сүйсеңіз.

Сөз бен мағына

Сабақ жоспары
Сабақ: қазақ тілі
Тақырыбы: Сөз бен мағына

Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны:0
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Сөйлеу мен тыңдау әдебін салыстыру. Тіл туралы бұрынғы білетіндерін еске түсіріп, сөйлеу шеберлігін және тіл мәдениетін зияткерлік тапсырмалармен дамыту.

Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Сөйлеу мен тыңдау әдебін салыстырып, кеңейтеді.
Оқушылардың басым бөлігі:
Тіл туралы бұрыңғы білетіндерін байланыстырады.

Кейбір оқушылар:
Сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін зияткерлік тапсырмалармен саралайды.

негізделген оқу мақсатыТілдік мақсат
Оқушылар: Сөз бен мағына қызметін түсінеді, қосымша деректер арқылы жұмыстар жүргізеді.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сөздік құрам, мағына, ішкі мазмұны.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сөз бен мағынаның ерекшелігі қандай?
Сөз бен қоғамның байланысы қандай?

Жазылым бойынша ұсыныстар: лексикалық талдау. Сөздікпен жұмыс.
Алдыңғы оқу Лексика туралы түсінік.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
2 минут «Геометриялық фигуралар» әдісі арқылы оқушылар екі топқа бөлінеді.

Фигуралық қағаздар
7 минут «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар өткен сабақты қайталайды.

Сұрақтары:
1. Сөз бен мағына туралы еркін пікіріңіз қандай?
2. Сөз бен мағына талаптары туралы не білесіз?

Кері байланыс жасау:
Сөздер заттар мен құбылыстардың аты, саны мен сапасы, қимыл-әрекеті сияқты алуан түрлі мағына береді..
Стикерлер арқылы топтық бағалау.

Стикерлер
Ортасы 10 минут
13минут
6 минут 2 минут «Ойландырар 10 сұрақ» әдісі бойынша жұмыс жасату арқылы жаңа сабақтың мазмұнымен танысу.

Плакаттарға тірек сөздер жазып ілінеді.
Тірек сөздер:
Сөз;
Мағына;
Құбылыс;
Дыбыс;
Тіресіу;

Кері байланыс жасау:
Дыбысталу- сөздің сыртқы қабығы, мағына сөздің ішкі мазмұны.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.

1-топ.
33-жаттығу. Әтіннен тура мағынадағы сөздерді тауып жазу.

2-топ.
34-жаттығу. Пікір алмасу.

Мына сөздерге мағыналас сөздер табады.
Қасында-
Ренжіді-
Мұғалім-
Оқушы-.
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бағалау.
Плакат, маркер
Оқушылардың қолдарына бағдаршамның әр түсі жанған суреттері беріледі. Олар қалаған түстерін көтереді.
Оқулық, дәптер
Аяқталуы
3 минут

2 минут Рефлексия: «Менің үшбұрышым» ойыны арқылы
Түсіндім? -жасыл түс .
Түінбедім?-қызыл түс.
Сабақтың қай жері ұнады?
Келесі сабақтың қалай өткенін қалайсың?- жауап жазып үшбұрышқа іледі.
Үйге тапсырма: 35- жаттығу. Жазбаша.
Оқушыларды стикерлер арқылы бағалаймын.

комментария 4 Пікір қосу

  • Сөз бен мағына тақырыбындағы жарияланған сабақ ауқымды жазылған. Мұғалім оқушыларға тапсырмаларды жас ерекшеліктеріне қарай алған. маған сабақтын құрылымы ұнады.

  • Мақала жақсы жазылған,маған ұнады.Сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениеті туралы айтылған.Оқушыларға сөйлеу мәдениетін үйретіп қана қоймай,сөз өз ісі мен көрікті екенін жас кезінен ұғындыру қажет.Сабақ барысында жаттығулар істеп,оқушылар бір-біріне өз бойларыдағы ыстық лебіз-тілектерін арнады.Менде осы мақаладан алғаным көп болды

  • Бұл сабақ жоспары өте қысқа беріліпті . Тағы қосу керек сияқты.Ойын түрлерін қосып, оқушылардың қызығушылығын арттыру кекрекдеп ойлаймын.

  • Сабақ жоспары өте қысқа түрде берілген. Алайда, тақырыбын аша білген жоспар. Тағы да толықтырулар енгізілсе, кәдеге жарайтын құрал болары сөзсіз.

Пікір қалдыру

Мақалаға байланысты пікіріңізді жазыңыз сұрағыңыз болса мына сілтемені басыңыз!

Үздіктер cайтындағы мақалаларды басқа сайттарға жариялағанда Үздіктер сайтына ашық кері сілтеме қойылуы тиіс! Сайтта жарияланған мақалалардың мазмұнына мақала авторлары жауапты © 2013 - 2017